ul.Zamostna przed modernizacją

Petycja w sprawie ul.Zamostnej

2 września do Urzędu Gminy złożyłem Petycję podpisaną przez 129 mieszkańców Orla, dotyczącą montażu progów zwalniających na ul.Zamostnej w Orlu.

Temat ten był często poruszany na Zebraniach Wiejskich, praktycznie od początku wybudowania ulicy w roku 2010.

Mieszkańcy ulicy Zamostnej wielokrotnie zgłaszali notoryczne przekraczanie prędkości przez kierowców, na tym niespełna 2 km odcinku drogi. Do tego dochodziły jeszcze problemy związane z generowaniem dużego hałasu przez jadące pojazdy, wskutek zastosowania nawierzchni z kostki brukowej.

Przed złożeniem petycji poruszałem ten temat w rozmowach z Wójtem P.Henrykiem Skwarło oraz jego Zastępcą P.Maciejem Milewskim. Póki co nie mogę udzielić oficjalnej informacji dotyczącej odpowiedzi władz gminnych, ponieważ nadal na nią oczekuję.

Wielu z nas pamięta jak wyglądała ta droga przed remontem.. to była dziura na dziurze. Walka o utwardzenie ul.Zamostnej trwała przez długie lata. W początkowej fazie był zamysł wykonywania jej co rok „po kawałku”, ale jak wiemy nie skończyło się to sukcesem. Osobiście cieszę się, że ta droga powstała za co dziękuję Pani Krystynie Dębkowskiej (radnej, która przyczyniła się do jej budowy). Myślę, że po dokonaniu pewnych modyfikacji tej drogi będzie ona służyła nam dobrze i większość z nas będzie z tego faktu naprawdę zadowolonych.

Póki co.. czekamy na odpowiedź.  Cała treść petycji poniżej:petycja dotyczaca ul zamostnej orle

Autor

Artur Czaja

Psycholog, którego inspiruje coaching i procesy motywacji. Od 2014 r Radny Gminy Wejherowo, założyciel organizacji pozarządowej Proaktywni, członek Stowarzyszenia Dziecko Bez Reklamy. Zwolennik tworzenia społeczeństwa obywatelskiego